Ushqim shëndeti

DiaTea - MAGJIA PËR STABILIZIMIN E SHEQERIT NË GJAK

DiaTea - Kontrolli i diabetit në duart tuaja

 • Rritja e prodhimit të insulinës është shkaktari i diabetit
 • Mbroni trupin tuaj nga nivelet e larta të glukozës
 • Rinovoni mëlçinë dhe pankreasin
 • Normalizoni metabolizmin e karbohidrateve
 • Stabilizoni sheqerin në gjak
 • Normalizoni të gjitha proceset metabolike
89% përmirësimi i
sheqerit në gjak
11% përmirësime
%
Ofertë speciale
VETËM SOT
Çmimi origjinal 9600 ALL tani 4800 ALL

Lini detajet tuaja këtu dhe ne do t’ju kontaktojmë!

Sipas statistikave, ka 371 milion njerëz me diabet në botë. A jeni i sigurt që nuk jeni një ndër to?

KY “VRASËS” I HESHTUR NUK KURSEN ASKËND

  • Të anketuarit e moshës 30 vjeç e lart
  • Trashëguar nga prindërit [30-60%]
  • Nën stres të vazhdueshëm
  • Mbipeshë
  • Komplikimet për shkak të sëmundjes së pankreasit
  • Për shkak të një infeksioni bakterial
DIABETI NUK ËSHTË KAQ I TMERRSHËM... POR KOMPLIKIMET E TIJ JANË
 • SËMUNDJET KARDIOVASKULARE

  SËMUNDJET KARDIOVASKULARE

 • PREK SISTEMIN NERVOR

  MPIRJE TË GJYMTYRËVE, PARASTEZI...

 • SËMUNDJET INFEKTIVE

  INFEKSIONET URINARE, TUBERKULOZA, INFEKTIMET E KËMBËVE, LËKURËS, INDEVE TË BUTA...

 • SËMUNDJET E SYVE

  SHKAKU I SIMPTOMAVE TË RREZIKSHME PËR SËMUNDJET E SYVE, TË TILLA SI KATARAKTI, ÇON NË VERBËRI.

 • SËMUNDJET E VESHKAVE ...

  PREK VESHKAT: DALLIM I LEHTË I SËMUNDJEVE TË VESHKAVE, TË TILLA SI MOSFUNKSIONIMI I VESHKËS...

JU MUND TË NDIHMONI VETEN DHE FAMILJEN TUAJ NË PARANDALIMIN DHE KONTROLLIN E DIABETIT

Në sajë të teknologjive më të reja të përpunimit, të cilat ruajnë përbërësit kryesorë aktivë për diabetin dhe eleminimin e substancave të tepërta, DiaTea ka një veprim më të shpejtë dhe më të mirë. Testimet klinike të çajit DiaTea janë kryer në 5.000 pacientë në faza të ndryshme të diabetit gjatë 40 ditëve.

100% EFEKTIVE

Asnjë përgatitje nuk është aq efektive.

REZULTATET E EKSPERIMENTEVE HABITËN TË GJITHË DOKTORËT!

përmirësimi i nivelit të sheqerit në gjak

89%

Përmirësime të rëndësishme

11%
Shumë e lehtë! Me 1-2 gota në ditë, një dietë të shëndetshme dhe stërvitje, ju mund të kontrolloni diabetin tuaj.
1-2 GOTA NË DITË / 1 DITË DHE S’KA MË SHQETËSIME NGA DIABETI
 • 1
  Rritje e prodhimit të insulinës në pankreas.
 • 2
  Rritje e aktivitetit të insulinës.
 • 3
  Ulje të thithjes së glukozës në zorrë.
 • 4
  Ulje të yndyrës në gjak, ulje e presionit të gjakut.
 • 5
  Stabilizon sheqerin në gjak.
PËRMIRËSON SHËNDETIN E PACIENTIT
 • ZHDUK TOKSINAT NGA MËLÇIA, ZVOGËLON ENZIMAT NË MËLÇI
 • UL INFLAMACIONIN, PARANDALON NDËRLIKIMET
 • FORCON ENËT E GJAKUT
 • BARAZI HORMONALE
 • FORCON SISTEMIN IMUNITAR
DIATEA - SI TË KONTROLLONI DIABETIN
Porosit tani
VETËM PËR 4800 ALL
PËRBËRËSIT E ARTË FORCOJNË SHËNDETIN DUKE PËRDORUR ÇAJIN DIATEA
 • Betula folium: Ul nivelin e sheqerit në gjak, parandalon rrezikun e shfaqjes së komplikimeve të sëmundjeve të veshkave.
 • Juniperi fructus: Stabilizon funksionin e veshkave, stimulon urinimin, heq ënjtjen.
 • Myrtilli folium: Një burim i neomyrtilinës që stabilizon nivelin e sheqerit në gjak.
 • Phaseoli fructus sinë semen: Mbështet imunitetin, largon etjen, largon nervozizmin.
 • Petroselin radix: Ul glukozën në gjak, një zëvendësues i sigurt i sheqerit natyral për diabetikët.
 • Mali fructus: Normalizon shëndetin, forcon imunitetin, largon lëngun e tepërt nga trupi.
 • Cinnomami cortex: Normalizon metabolizmin e karbohidrateve, përmirëson funksionin e mëlçisë dhe pankreasit.
 • Për më tepër, përbërësit e mësipërm ndihmojnë gjithashtu në:
  • Kufizimin e përthithjes së glukozës në gjak.
  • Uljen e niveleve të yndyrës në gjak, uljen e presionit të lartë të gjakut.
  • Rritjen e ndjeshmërisë së qelizave ndaj insulinës
  • Rritjen e aftësisë së qelizave për të përdorur glukozën
  • Stabilizimin e sheqerit në gjak
  • Uljen e stresit oksidativ, zvogëlimin e inflamacionit, luftimin e fibrozës së veshkave
  • Rregullimin e sistemit imunitar, parandalimin e komplikimeve në diabet
  • Uljen e niveleve të glukozës në gjak
  OPINIONET EKSPERTËVE RRETH DiaTea

  “Produktet më të disponueshme kundër diabetit vetëm sa eliminojnë simptomat, por jo shkakun e saj. DiaTea siguron një efekt të shkëlqyeshëm dhe të qëndrueshëm për kontrollin e diabetit. Pas një kure, diabeti gradualisht zhduket dhe të gjitha funksionet e trupit rikthehen ndërsa çrregullimet metabolike zgjidhen plotësisht.

  Rezultatet e përdorimit të çajit DiaTea janë testuar në mënyrë rigoroze përmes studimeve të shumta, eksperimenteve klinike dhe kanë treguar siguri të plotë dhe mungesë të efekteve anësore.

  Kohët e fundit ia kam prezantuar DiaTea shumicës së pacientëve të mi dhe kam marrë komente shumë të mira në lidhje me efektivitetin e saj".

  (Jakup, MD Endokrinologji)

  ÇFARË THONË PËRDORUESIT RRETH DIATEA?
  • Emilja (55 vjet)

   "Unë iu jam mirënjohës për këtë produkt. Kam pasur probleme me ilaçet që merrja në të kaluarën, dhe nganjëherë i kam anashkaluar fare. Por pasi provova DiaTea, lodhja dhe përgjumja u zhdukën, niveli i sheqerit në gjak u kthye në normalitet, madje harrova ta mas tensionin. Unë ndihem më e fortë edhe pse jam përsëri e vjetra."

  • Nardi (49 vjet)

   "Burri im dhe unë jemi 49 vjeç dhe kemi 5 vjet që vuajmë nga diabeti. Ne kemi përdorur ilaçe të ndryshme, por asnjë rezultat. Shumë herë kemi ndier zhgënjim dhe depresion. Për fat të mirë, ne zbuluam DiaTea dhe vendosëm ta provonim. Burri im ndoqi udhëzimet me rreptësi. Pas disa ditësh, ai kishte më shumë interes për seks (më fal që po flas për këtë temë delikate, por kjo nuk ka ndodhur në mbi gjashtë muaj). Burri im aktualisht është në dietë dhe e vazhdon rregullisht.

   Rezultati: menjëherë pas darkës, niveli i sheqerit u ul në 6. Jeta jonë intime është përmirësuar, dhe dëshira e burrit tim për seks është shtuar shumë!"

  • Sofia 63 vjeç

   "Unë kam vuajtur nga diabeti i llojit 2 për shumë vite. Sheqeri në gjak vetëm rritej. Unë isha shumë e shqetësuar dhe isha në dietë, shkoja te mjeku rregullisht, por asgjë nuk ndryshoi. Për shembull: në një ditë, tensioni ndryshoi nga 3.2 në 11. Por kunata ime më tregoi për DiaTea dhe më rekomandoi që ta marr dy herë në ditë. Unë ndjeva menjëherë ndryshimet: niveli i sheqerit në gjak filloi të lëvizë në një raport prej 5-8, dhe trupi im po funksiononte normalisht. Produkti më ka rikthyer gëzimin në jetë".

  REGJISTROHUNI PËR TELEFONATËN
  REGJISTROHUNI PËR KONSULTIM TANI

  "PËR TË MARRË MENJËHERË PRODUKTIN E ARTË PËR KONTROLLIN E DIABETIT PËR VETEN TUAJ DHE TË DASHURIT TUAJ"

  VETËM PËR 4800 ALL
  89% përmirësimi i
  sheqerit në gjak
  11% përmirësime
  %
  Ofertë speciale
  VETËM SOT
  Çmimi origjinal 9600 ALL
  VETËM PËR 4800 ALL

  Vendosni informacionin tuaj të kontaktit këtu dhe ne do t'ju telefonojmë!

  Ushqimi shëndeti, DiaTea
  bg bs es hu it mk sl sq sr